چرا بازاریابی ویدئویی ارزشمند است؟

تاثیر ویدئو مارکتینگ

۹۷ از بازاريابان معتقدند که ويدئو درک کاربر از محصول يا خدمات را افزايش مي دهد.
۷۶ از بازاريابان معتقدند که ويدئو به فروش بيشتر آنها کمک مي کند.
۴۷ از بازاريابان معتقدند که ويدئو درخواست هاي پشتيباني را کاهش مي دهد.
۷۶ از بازاريابان معتقدند که ويدئو به افزايش ترافيک وب سايت کمک مي کند.
۸۰ درصد از بازاريابان معتقدند که ويديو با افزایش زمان ماندن کاربر در وب سايت سئو را بهبود مي بخشد.
بنابراين با بازاريابي ويدئويي اعتماد بيشتری جلب می شود، در نتیجه مشتريان بيشتري جذب مي شود.

همین الان مي خواهم با ساخت موشن گرافیک کسب و کارم را متحول کنم

مراحل ساخت موشن گرافیک

مراحل ساخت موشن گرافیک

یکی از فیلم های تبلیغاتی مورد علاقه ما موشن گرافیک است. این نوع فیلم یک ابزار داستان سرایی فوق العاده است. از این رو، ما آنها را در همه جا از آگهی های بازرگانی تا رسانه های اجتماعی می بینیم. تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک از عناصر بسیاری تشکیل شده است، از سنایو و صدا گرفته تا طراحی و انیمیشن. اگر هر کدام از اینها ضعیف اجرا شوند، ویدئو نهایی شما مؤثر نخواهد بود. در ادامه مراحل ساخت موشن گرافیک را برای شما معرفی نموده ایم.

مرحله صفر ساخت موشن گرافیک: تحقیقات پروژه، تعریف پروژه، برنامه ریزی و زمان بندی پروژه

این داستان کوتاه را حتما بخوانید:

مرحله صفر ساخت موشن گرافیک

یک زوج جوان وارد دفتر یک پیمانکار می شوند تا درباره ی خانه ای که می خواهند سفارش دهند صحبت کنند و تصویر تعدادی از خانه های در حال ساخت را بررسی کنند. بعد از دیدن چند تصویر، می گویند:
“ما از این دستشویی خوشمان می آید ولی امکان دارد که دستشویی را به سمت راست هال منتقل کنیم؟ ما می دانیم که قبلا گفته ایم که میز کابینت های گرانیتی را دوست داریم ولی در تعطیلات آخر هفته چند نمونه از این میزها را دیدیم و الان ترجیح می دهیم که از میزهای بتنی استفاده کنیم.”
ولی دوستان این یک تغییر بزرگ در سازه ساختمان است. و باعث می شود که صاحب خانه هزینه بیشتری را بابت تغییرات بپردازد.

نتیجه گیری از داستان:

همانطور که متوجه هستید پیمانکار درباره ی طرح، مواد و تجهیزات قبلا به توافق رسیده است. تغییر دادن مکان دستشویی مستلزم این است که، سیم کشی و لوله کشی و خیلی از کارهای دیگر دوباره انجام شوند. همچنین اینکار به معنی دوباره فکر کردن به طرح و تدوین کل طرح از ابتدا است .درحالی که می شد از این تغییرات جلوگیری کرد.
این موضوع همان دلیلی است که باعث شد ما درباره ی فرآیند ساخت موشن گرافیک بنویسیم. ساخت موشن گرافیک هم شبیه به ساختن یک خانه ی سفارشی است.
قبل از شروع ساخت موشن گرافیک فهمیدن آنچه مورد نظر مشتری است، بسیار مهم است. زیرا کمک می کند تا فرآیند تولید را بهتر مدیریت کرد، و از دوباره کاری و پرداخت هزینه ی اضافی جهت تغییرات جلوگیری کرد، و هم چنین کار در موقع مقرر تحویل گردد.

تحقیقات پروژه :

تحقیقات پروژه ساخت موشن گرافیک

اولین چیزی که ما انجام می دهیم این است که پرسش نامه ای برای مشتریان می فرستیم. این پرسش نامه شامل ۲۲ سوال است ( نگران نباشید پر کردن پرسشنامه تنها ۱۰ دقیقه زمان شما را می گیرد. ) که به ما کمک می کند تا اطلاعات اولیه را برای شروع کار جمع کنیم. درصورت امکان جلسه ای حضوری ترتیب می دهیم، با اینکار اطلاعات بیشتری در مورد برند شما به دست می آوریم، و در مورد پروژه به دیدگاه مشترکی با مشتری می رسیم. اگر امکان ملاقات حضوری برای مشتری فراهم نباشد، ما از طریق تماس تلفنی و تلگرام و ایمیل اطلاعات مورد نیاز را از مشتری دریافت میکنیم. لازم به ذکر است که تاخیر در ارسال اطلاعات از طرف مشتری می تواند باعث به عقب افتادن پروژه شود.

تعریف پروژه:

تعریف پروژه ساخت موشن گرافیک

بعد از اینکه تحقیقیات ما به پایان رسید، تمامی اطلاعات را در یک فایل به نام توضیحات پروژه جمع بندی و به بخش طراحی تحویل می گردد. این فایل مسیر را برای ما مشخص می کند، و به ما کمک می کند تا بفهمیم با مشتری بر سر چه چیزی به توافق رسیده ایم.

برنامه ریزی و زمان بندی پروژه:

معمولا فرآیند ساخت یک ویدیوی موشن گرافیک یک دقیقه ای،۳ تا ۴ هفته طول می کشد. این زمان بسته به سناریو یا متن داستان متغیر است. ما در برنامه ریزی خود سعی می کنیم کار را قبل از موعد تحویل تمام کنیم. لازم به ذکر است اگر توانایی این را داشته باشیم که سریع تر کار کنیم، حتما این کار را برای پروژه هایی که نیاز به تحویل فوری دارند انجام می دهیم. تمام این کارها وابسته به نوع پروژه و مسیر تولید آن است.

مرحله اول ساخت موشن گرافیک: نوشتن سناریو

نوشتن سناریو ساخت موشن گرافیک

یک موشن گرافیک با یک داستان شروع می شود، که به چند سناریو تقسیم می شود. گرچه مدت تیزر موشن گرافیک معمولا از ۳۰ ثانیه تا ۳ دقیقه است، برای جزئیات گفتگوها یا مسیر داستان یک سناریو نیاز هست.
برای پیدا کردن داستان، باید به این سؤالات را پاسخ داد:
مخاطب من چه کسی است؟
می خواهم آنها چه چیزی را یاد بگیرند؟ به یاد بیاورند؟ انجام بدهند؟
می خواهم به مخاطب چه حسی منتقل کنم؟
سایر سوالات را از فایل پرسشنامه دانلود نمائید.

زمانی که سناریو در حال نوشتن است، باید از شمارش کلمات آگاه بود. خیلی وسوسه انگیز است که تا حد ممکن کلمات را در سناریو چپاند، اما سادگی و وضوح از نکات کلیدی است که باید در نظر گرفت. یکی از مزایای موشن این است که چند راه برای گفتن داستان به ما می دهد. برخلاف اینفوگرافیک ها ی استاتیک که در آن ما برای گفتن داستان بر روی تصاویر تکیه می کنیم ، موشن گرافیک به ما حرکت، صدا و سایر ابزارهایی را می دهد که با این ابزارها ما می توانیم محتوا را خیلی بهتر به مخاطب منتقل کنیم.
همانطور که سناریو را طراحی میکنیم، باید در نظر بگیریم که کدام بخش از داستان ما بهتر است از طریق موارد زیر به مخاطب منتقل شود:

۱) kinetic text یا متن های متحرک: متن های متحرک میتواند برای موقعیتهایی مانند نمایشهای تجاری که در آن گزینه ی صدا وجود ندارد، عالی باشد. این هم یک راه هوشمند برای جذب کردن مخاطب است، زیرا مخاطب مجبور می شود هنگام خواندن توجه بیشتر کند.

۲) Voiceover یا صداگذاری: در بازاریابی، در مورد یافتن صدای نام تجاری یک برند صحبت زیادی می شود. و ما پیشنهاد می کنیم که برای برندتان از صدای یک گوینده خاص به صورت مداوم استفاده نمائید. صداگذاری با انیمیشن همراه می شود، بنابراین دو کار در کنار هم قرار دارند. اما مراقب باشید که متن گوینده بیش از حد طولانی نباشد. به عنوان مثال در یک تیزر موشن گرافیکی که آمارها نشان داده می شود یک گوینده با صدای عالی تمام آمار فروش سال گذشته ی شرکت را نخواند. چون انیمیشن متحرک آمارها را نشان می دهد، خواندن کامل آمارها قطعا کار بیهوده ای است.

۳) Kinetic and Voiceover یا ترکیب صدا و حرکت: ترکیب صداگذاری و گرافیک متحرک برای انتقال داده های بصری یا ویدیو های توصیفی یا هر زمانی که شما میخواهید موضوعی را شفاف سازی کنید می تواند روش بسیار مناسبی باشد.

۴) visuals-only یا فقط دیداری: در حالی که به طور معمول این نوع ویدیو استفاده نمی شود،اما شما هنوز هم می توانید گرافیک قانع کننده ای را بدون هیچ متن ایجاد کنید.

مرحله دوم ساخت موشن گرافیک: ایجاد استوری برد

ایجاد استوری برد ساخت موشن گرافیک

استوری برد در واقع پلی میان یک فیلم‌نامه مکتوب و جهان تصویری است. در این مرحله داستان را به فریم هایی تقسیم می کنیم،فریم ها را روی تخته ی سفید به صورت تصویری می کشیم. از این طریق سناریو نهایی را قبل از شروع دوباره بررسی می کنیم. و متوجه خواهیم شد که داستان چگونه به فیلم تبدیل خواهد شد. در استوری برد علاوه بر کشف نحوه بیان تصویری داستان باید بر روی مشخصات سینمایی فیلم مانند زوایای دوربین، ترکیب‌بندی، تداوم، حرکت اشیاء، شخصیت‌ها، برش‌ها، ژست‌ها، حالات چهره و تا حدی ریتم، کار کرد.

مرحله سوم ساخت موشن گرافیک: طراحی استوری برد

طراحی استوری برد ساخت موشن گرافیک

در این مرحله استایل ها و رنگ ها را به استوری برد اضافه می کنیم، و چون ایده ای از داستان را با طرح کشیده شده داریم، می توانیم داستان را به طرح های واقعی تبدیل کنیم. همه چیز در این مرحله در مراحل نهایی انیمیشن مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین برای طراحی جزئیات دقیق، باید زمان بگذاریم، در این مرحله از کسی که نقاشی ها را طراحی کرده هم کمک میگیریم تا طراحی را مدیریت کند.

مرحله چهارم ساخت موشن گرافیک: ضبط صدای گوینده

ضبط صدای گوینده ساخت موشن گرافیک

اگر تیزر تبلیغاتی به گوینده نیاز دارد، قبل از شروع باید گوینده انتخاب شود. باید تعیین گردد که گوینده خانم باشد یا آقا یا هر دو. و همچنین با توجه به بودجه ی پروژه سطح گوینده مشخص شود، در ساخت تیزر می توان از گوینده ی معمولی استفاده کرد، یا گوینده های معروف رادیو و صدا و سیما. ما به شما کمک میکنیم که گوینده ی متناسب با پروژه و بودجه ی خود را بیابید، سپس در استودیو تخصصی صدا عملیات ضبط صدا را انجام می دهیم.

مرحله پنجم ساخت موشن گرافیک: انیمیت کردن طرح نهایی

  • انیمیت کردن طرح نهایی ساخت موشن گرافیک
  • انیمیت کردن ساخت موشن گرافیک

بعد از همه ی مراحل فاز انیمیشن شروع می شود، در این مرحله باید یک ایده ی خوب برای اجرا داشت.
باید درباره این ها فکر کنید:

۱) سبک انیمیشن:

باید در مورد محو شدن المان ها، ترانزیشن ها یا همان انتقال از یک صحنه به صحنه ی دیگر، فکر کرد تا داستان منسجم باشد، و مخاطب گیج نشود.

۲) مدت زمان انیمیشن:

نرخ سرعت انیمیشن می تواند باعث شکست یا موفقیت پروژه شود، سرعت زیاد انیمیشن باعث می شود که مخاطبین یک موضوع را کامل متوجه نشوند، و سرعت پائین انیمیشن باعث از دست رفتن توجه مخاطب می شود. پس سرعت ویدیو باید به نحوی باشد که مخاطبان متوجه محتوا شوند اما خسته نشوند در واقع سرعت انیمیشن می تواند باعث جذب مخاطب شود، پس باید برای افزودن هیجانات تغییرات استراتژیکی را در انیمیشن در نظر گرفت.

نسبت درگیری کاربر به طول ویدپو

نکته ای که در زمان انیمیشن وجود دارد این است که تا ۲ دقیقه می توان توجه مخاطب را حفظ کرد، یعنی نرخ توجه به یک ویدئو ۲ دقیقه ای با یک ویدئو ۳۰ ثانیه ای برابر است، پس اگر موشن گرافیک کوتاه طراحی شده است لازم نیست روی چند ثانیه تاکید کرد، فقط باید آنرا زیر ۲ دقیقه نگه داشت.

نمودار نرخ درگیری کاربر به طول ویدپو

به خاطر داشته باشید که طول ویدیو معمولا بسته به اینکه در چه مرحله ای از مراحل بازاریابی هستیم، تغییر می کند. هر چه در قیف فروش پائین تر باشیم، طول محتوای ویدیویی ما می تواند بیشتر باشد.

قیف بازاریابی

۳) موسیقی موشن گرافیک

مانند سایرعناصر ،موسیقی یک لایه دیگری است که روایت داستان را هدایت می کند. موسیقی می تواند حال و هوای (mood) موشن گرافیک را تنظیم کند، شکاف ها را پر کند، و بر لحن داستان تاثیر بگذارد. موسیقی می تواند به طور قابل ملاحظه ای بر ادراک عاطفی شنونده ی کار نفوذ کند. بنابراین باید زمان زیادی صرف انتخاب آهنگ های صحیح شود. در انتخاب موسیقی انیمشن باید یا از موسیقی های مجاز به استفاده (مجاز به استفاده از نظر سازنده ی موسیقی) استفاده کرد، و یا موسیقی سفارشی را برای کار ساخت.

انواع موسیقی:

انواع موسیقی ساخت موشن گرافیک

۳-۱) موسیقی های موجود (Stock music) :

از این نوع موسیقی ارزان تعداد زیادی برای پس زمینه فیلم ها ایجاد شده است. اگر موسیقی مشابهی را که در یک ویدیو استفاده شده است، در جا های دیگر مثل آگهی های تلویزیونی ، فیلم های شرکتی و سایر موشن گرافیک ها و انیمیشن ها  شنیدید شگفت زده نشوید. زیرا این موسیقی ها منحصر به فرد نیستند و در عین حال بسیار مشهورند. در پروژه هایی که بودجه ی کمتری دارد میتوان از این نوع مسیقی استفاده کرد.

۳-۲) موسیقی مجاز (Licensed music) :

موسیقی که توسط هنرمند ساخته می شود و هزینه ی آن توسط مشتری پرداخت می شود، موسیقی مجاز است. این نوع موسیقی گرانتر است اما صدای منحصر به فرد ی که توسط آهنگساز تولید می شود ارزش کار را چند برابر می کند.

۳-۳) ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ دارای ﻣﺠﻮز (Licensed music) :

ﯾﮏ موسیقی واﻗﻌﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد و ﻣﺎ درﻗﺒﺎل ﭘﺮداﺧﺖ ﻫﺰﯾﻨﻪ، ﺣﻖ اﻣﺘﯿﺎز آﻫﻨﮓ ﻫﺎ را ﻗﺮض ﻣﯿﮕﯿﺮﯾﻢ. ﻓﮑﺮ ﺧﺮﯾﺪ ﺣﻖ اﻣﺘﯿﺎز ﮐﺎر ﻫﺎی ﮔﺮوه ﻫﺎی معروفی ﮐﻪ در اﯾﻦ ﺣﻮزه ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، را باید از ﺳﺮمان ﺑﯿﺮون ﮐﻨﯿم. اﯾﻨﭽﻨﯿﻦ آﻫﻨﮓ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺮان ﻫﺴﺘﻨﺪ و اﮔﺮ ﺑﺨﻮاﻫﯿم ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿم دﺳﺖ ﺑﻪ اﻧﺤﺼﺎری ﮐﺮدﻧﺸﺎن ﺑﺰﻧﯿم. ﻫﺮﭼﻨﺪ اﻧﺤﺼﺎری ﮐﺮدن ﻫﺮ ﭼﯿﺰی، ﻫﻤﯿﺸﻪ ﭘﺮ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. اما استفاده از این موسیقی ﺑﺴﯿﺎر ﺟﺎﻟﺒﺴﺖ، زﯾﺮا ﺑﻌﻀﯽ ﻣﻮاﻗﻊ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿم ﮔﺮوﻫﺎﯾﯽ را ﺑﺎ ﺻﺪای ﺑﯽ ﻧﻈﯿﺮی ﭘﯿﺪا ﮐﻨﯿم، ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ارزش ﺗﻮﻟﯿﺪی ﺑﯿﺸﺘﺮی ﺑﻪ ﭘﺮوژه ی ما ﺑﺪﻫﻨﺪ.

۳-۴) ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ﺳﻔﺎرﺷﯽ (Custom music) :

ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ای ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪ، ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺸﺨﺺ و وﯾﮋه ﺑﺮای وﯾﺪﯾﻮی ما ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺣﻘﻮق ﻣﻌﻨﻮی و ﻣﺎدی آﻫﻨﮓ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ماست. و ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺻﺪ در ﺻﺪی اﻧﺤﺼﺎرﯾﺴﺖ. اﮔﺮ ﻋﺎﻗﻼﻧﻪ ﺑﻪ ﺑﻮدﺟﻪ ی پروژه ﻧﮕﺎﻫﯽ ﺑﯿﻨﺪازﯾم ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﯾم ﮐﻪ اﻧﺤﺼﺎری ﮐﺮدن ﯾﮏ آﻫﻨﮓ ﺑﻪ ﺟﺎی ﺧﺮﯾﺪ ﺣﻖ اﻣﺘﯿﺎز ﯾﮏ آﻫﻨﮓ ﻣﻌﺮوف، در ﺑﻌﻀﯽ ﻣﻮارد ﮐﻢ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺗﺮ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

۴) افکت های صوتی موشن گرافیک :

افکت های صوتی می تواند در موشن گرافیک استفاده شود یا نشود، برخی از انیماتور بر این باورند که هر عنصر باید درباره ی خودش صحبت کند، بعضی دیگر فکر می کنند که افکت های صوتی ضرورت دارد، نکته ای که اهمیت دارد این است که افکت های صوتی باید ارزشی را به موشن گرافیک اضافه کند، و ذهنیت مخاطب را از داستان منحرف نکند.

انواع تیزرهای تبلیغاتی

برای کمک به بازاریابی ویدئویی (ویدئو مارکتینگ) برند شما، در امواج وب انواع تیزرهای تبلیغاتی شامل موارد زیر در سریع ترین زمان ممکن با قیمت و کیفیت مناسب برای شما طراحی می شود:

۱) تیزر تبلیغاتی نمایش لوگو متحرک (آرم استیشن یا لوگو موشن): برای شروع هر ویدئو بهتر است، یک لوگو موشن داشته باشید.

۲) تیزر تبلیغاتی معرفی محصول: هشدار !!! آیا می دانید که متن های طولانی درباره ی یک محصول را هیچ کس کامل نمی خواند حتی خود شما؟! اما یک فیلم کوتاه را حتما می بینید!

۳) تیزر تبلیغاتی معرفی برند شخصی یا شرکتی: پیشنهاد ما این است که به جای متن های خسته کننده ی درباره ی ما وب سایت خود از تیزر استفاده کنید.

۴) تیزر تبلیغاتی مناسبتی: با تیزر های مناسبتی تبریک سال جدید، تبریک عید ها، تبریک یلدا و …،سبک متفاوتی با رقیبانتان داشته باشید.

۵) تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک: به اندازه ای که انیمیشن می تواند مفاهیم را انتقال دهد هیچ متنی نمی تواند.

۶) تیزر تبلیغاتی برای نمایشگاه و همایش ها: با ساخت یک فیلم تبلیغاتی جذاب با موضوع آشنایی با خدمات و محصولاتتان و پخش در نمایشگر های غرفه، مخاطب بیشتری حذب کنید.

همین الان مي خواهم با ساخت موشن گرافیک کسب و کارم را متحول کنم

تعرفه ساخت تیزر تبلیغاتی

تعرفه ی ساخت تیزر تبلیغاتی با توجه به نیازمندی های پروژه بسیار متغیر است و  بر اساس عوامل زیر تعیین می شود:

۱) سبک تیزر تبلیغاتی: که می تواند رئال (یعنی با فیلمبرداری) باشد یا موشن گرافیک .

۲) محل فیلمبرداری تیزر تبلیغاتی: که می تواند استودیو باشد یا لوکیشن خاصی.

۳) تعداد بازیگران تیزر تبلیغاتی: که میتواند یک یا چند بازیگر معمولی یا حرفه ای باشد.

۴) گوینده ی متن تیزر تبلیغاتی: که می تواند گوینده ی معمولی باشد یا گوینده های معروف رادیو وصدا و سیما

۵) تجهیزات ساخت تیزر تبلیغاتی: که شامل تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری و … می باشد.

۶) موسیقی تیزر تبلیغاتی: که میتواند رایگان باشد یا سفارشی ساخته شود.

۷) مدت زمان تیزر تبلیغاتی: که میتواند از ۳۰ ثانیه تا چند دقیقه باشد.

۸) سایر عوامل: که ممکن است بر اساس نوع سناریو در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده شود.

لازم به ذکر است که اگر مشتری در طرح نهایی تیزر تغییری اساسی درخواست کند، نیاز خواهد بود که در مورد بودجه و زمان بندی پروژه بازبینی شود.

همین الان مي خواهم با ساخت موشن گرافیک کسب و کارم را متحول کنم

چرا بهتر است امواج وب را انتخاب کنید؟

همین الان مي خواهم با ساخت موشن گرافیک کسب و کارم را متحول کنم

نمونه کارهای ساخت تیزر تبلیغاتی

همین الان مي خواهم با ساخت موشن گرافیک کسب و کارم را متحول کنم

نظرات مشتریان امواج وب

امواج وب فوق العاده ست، درخواست شما رو بهتر از اون چيزي که تو ذهن شماست انجام ميده و بهتون تحویل میده!

صابر قاسم بيگي, مرکز آموزش پمپ ايران

آثار امواج وب تلفيقي بين حروف و نگاره و رنگها هستند که منتج به خلق آثار ساده و منحصر بفردي شدند که در کنار زيبايي بار معنايي و تجاري برند را بخوبي بدوش ميکشند.

شروين مسگرها, موسسه هنري ضلع هفتم

کارهاى سايت امواج وب که با نظارت و وسواس خانم نامور طراحى و اجرا مى شوند آميخته اى است از ذکاوت و درک دقيق نياز مشترى

سید حسن مير ابوطالبي, وان کليک

شما يه طراح فوق العاده ايد، با ديد عالي! قسمت لذت بخش کار کردن باهاتون براي من توجه به جزييات و بررسي دقيق نياز ها قبل از شروع پروژه بود.

فرزانه صراف نژاد, هدوليوا

کيفيت کار ، هزينه طراحي بسيار خوب بود و زمان اماده شدن خيلي کوتاه بود در کل بسيار راضي بودم دست شما درد نکنه!

آقاي محبي, وبسايت ۰۹۱۲ سیم

بسيار سپاسگزارم. طرح‌ و ايده شما بسيار زيبا بود و اين نشانه کيفيت و دانش بالاي شما در زمينه گرافيک مي‌باشد. به اميد موفقيت شما.

آقاي طالبي, عطر عود